Föremål som liknar lampett plåt
3233 Lampetter
Ett par, kopparplåt, 1800-tal, 40x30 cm
Såld: 300 kr
Såldes den 28 februari 2022
2023 Lampett
Såld: 1.200 kr
Såldes den 24 maj 2021
8172 Lampett
plåt, nutida. Höjd: 45cm
Såld: 1.500 kr
Såldes den 29 mars 2021
6313 Lampetter
Ett par, fd. Mössplåtar, höjd: 26 cm
Såld: 200 kr
Såldes den 13 juni 2016
6368 Lampett
mässing, plåtskärm, höjd: 45 cm
Såld: 300 kr
Såldes den 7 december 2015
4603 Lampetter
1 par, 1800-tal, förgylld plåt, omarbetade, höjd: 50
Såld: 600 kr
Såldes den 29 oktober 2012
8133 Lampetter
1 par, mässing, plåtskärm, höjd: 50
Såld: 550 kr
Såldes den 9 april 2012
8119 Lampetter
1 par, plåt, höjd: 35
Såld: 150 kr
Såldes den 2 maj 2011
3017 Spegellampetter
Ett par, plåtram, Dia40
Såld: 300 kr
Såldes den 27 september 2010